Bezpieczeństwo podczas jazdy na motorze

motocykl bezpieczeństwo

Na pewno nie uszło twojej uwadze, że na drogach jest oraz więcej pojazdów. Tworzą się wiecznie korki w godzinach szczytu i ciężko o miejsce parkingowe, nawet pod swoim blokiem. Samochodów jest każdego roku więcej, a ilość dróg nie ulega tak szybko zmianie – szersze też się nie stają. Stojąc w korku, można dostać bzika, szczególnie kiedy się śpieszymy do pracy czy mamy coś ważnego do załatwienia. Jest to marnowanie cennych minut, a nawet godzin. Są jednak tacy uczestnicy drogi, którzy nie muszą martwić się korkami, ani miejscami parkingowymi, bo mają ich pod dostatkiem. Mowa tutaj nie o rowerzystach, ale o motocyklistach.

Sprawność motoru

Jeśli nie jesteś fanem korków i lubisz szybką jazdę, to na pewno motocyklem dysponujesz. Jednak wyminięcie wszystkich, nie jest sztuką. Sztuką jest bowiem wyminąć i nie spowodować wypadku – co nie zawsze się udaje, szczególnie młodym kierowcom. Dlatego w pierwszej kolejności należy dbać o bezpieczeństwo, a potem się martwić czy zdążysz do miejsca docelowego. Zdrowie i życie jest ważniejsze niż jakakolwiek kwestia. Dlatego jeśli cenisz obie życie swoje i innych uczestników ruchu drogowego będziesz dbał o sprawność motoru. Należy pamiętać o przeglądach – szczególnie na wiosnę, kiedy po długim staniu, pojazd wymaga wymiany kilku części czy płynów. Pamiętaj, że sprawny pojazd nie zawiedzie na drodze.

Wysoka ostrożność

Jednak nawet w najlepszym stanie motor, nic nie poradzi, kiedy kieruje nim osoba nieodpowiedzialna. Dlatego trzeba brać pod uwagę, że nie jest się królem szos i na drodze są też inne pojazdy, a w nich ludzie, którzy przez twój błąd i nieuwagę mogą stracić zdrowie lub życie. Dlatego bardzo ważne jest, aby być szczególnie ostrożnym na drodze, rozglądać się i patrzeć w lusterka to ochroni nie tylko innych, ale także ciebie. Często bowiem osoby w samochodach nie korzystają z lusterek czy kierunkowskazów i nie widzą w tym żadnego problemu.

Odpowiednia odzież i kask

Ten akapit powinien być zbędny dla każdego motocyklisty, który używa rozumu. Wiadomo bowiem, że kask i odzież motocyklowa stanowią bardzo ważny element bezpieczeństwa dla twojej osoby.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *