Czy utrzymanie motoru jest drogie?

motocykl

Wyobrażasz sobie do końca życia jeździć autobusem, albo pożyczać samochód od rodziców? Jeśli tak, to prawo. Większość osób jednak stara się jak najszybciej ustatkować, aby stać się niezależnymi. Nie jest to jednak takie proste, jak mogłoby się wydawać. Wszystko to za sprawą papierków, które rządzą światem, zwanych pieniędzmi. Zaczynając jako dorosły, nie jest łatwo zdobyć środki na życie. Dlatego szukając pojazdu, zwykle stawia się na coś taniego i ekonomicznego.

Nie tylko cena zakupu

Zastanawiasz się nas kupnem samochodu lub motoru? Jeśli szukasz jak najtańszej opcji, to sięgniesz po jednoślad. Jest tańszy, mniej pali, za ubezpieczenie zapłacimy mniej i części też są zwykle tańsze. Jednak motocykle też mają różne parametry. Dlatego jeśli szukasz ekonomicznego, to patrz na całokształt motoru, a nie tylko na początkową cenę sprzedawcy. Taką maszynę trzeba jeszcze utrzymać.

Dostępność części

Poszukując motocykla, należy kierować się nie tylko samą jego ceną czy wyżej wymienionymi aspektami. Warto sprawdzić także, czy dostaniemy do niego części w popularnych sklepach, które oferują, chociażby części zipp. Do starszych modelów można też kupić tanio dobre części od złomiarzy lub szukać używanych na portalach internetowych.

Dopasuj rozmiar

Pamiętaj, że im większy silnik, tym więcej pojazd będzie palił, a ubezpieczenie będzie droższe. Motocykle z większymi silnikami są także droższe. 125 – tka, będzie tańsza zarówno w kupnie, jak i w utrzymaniu niż 500 – tka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *