Czy warto kupić używany motocykl?

motocykl

Środek transportu to w dzisiejszych czasach coś bardzo ważnego, ale też powszechnego. To jak duże ma znaczenie, odczuwamy dopiero wtedy, kiedy nam go zabraknie. Dlatego każdy, kto chce się uniezależnić od innych, podejmuje decyzję o kupnie samochodu lub motocyklu. Z racji, że zbliża się sezon motocyklowy, to na drogach jednośladów jest coraz więcej. Jest to jeden z lepszych środków transportu dla tych, którzy nie podzielają entuzjazmu stojących w korkach dwuśladów. Jednak kupno pierwszego motocykla to nie taka prosta prawa. Są to nie tylko koszty, ale także dość spory problem z podjęciem decyzji.

Pierwszy motor

Pierwszą kwestią, jaka jest tutaj ważna, jest prawo jazdy. Po 3 latach od zdania prawa jazdy na samochód można siadać na motor o pojemności 125 ccm. Jeśli jednak marzy Ci się większa maszyna, to musisz osiągnąć odpowiedni wiek, od którego można zdawać prawo jazdy na motocykl z większym silnikiem. Jednak na pierwszy motocykl, nie jest polecany żaden z tych najmocniejszych. Co więcej, warto przed zakupem motoru zapisać się na kilka lekcji jazdy z tego zakresu, aby opanować nie tylko maszynę, ale również zasady poruszania się po drodze z innej perspektywy.

Nie przepłacaj

Jeśli zaczynasz przygodę z motorem, to nie kupuj ani nowego motocykla, ani szczególnie młodego. W razie wywrotki ból będzie mniejszy, jak zniszczysz motor za 5 tys., niż jak do naprawy będzie taki za 20 tys. Co więcej, w sklepach, które oferują części do skuterów, bez problemu znajdziesz w dobrej cenie części, również do swojego jednośladu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *