Czy warto mieć motor i samochód?

motocykl

Na drogach możemy spotkać trzy rodzaje kierowców. Pierwsza kategoria i najszersza, to wielbiciele samochodów, którzy uznają ten środek transportu jako jedyny słuszny. Kategoria druga to miłośnicy jednośladów – zagorzali wielbiciele dwóch kółek i szybkiej jazdy. Są jeszcze tacy, którzy uwielbiają zarówno motocykle jak i samochody i nie faworyzują żadnej z maszyn – to kategoria trzecia. Każdy z pojazdów ma swoje wady i zalety, dlatego zwykle najlepszym wyjściem byłoby posiadać oba.

Jazda sezonowa

Motor doskonale sprawdza się w lecie, kiedy dopisuje pogoda. Kiedy jednak zaczyna się robić zimno, trudno jest się nim poruszać, gdyż w czasie jazdy odczuwa się je o wiele bardziej. Tak jak późną jesienią przy dobrej pogodzie jazda będzie jeszcze możliwa, tak w zimie jest już trudna i można się wyziębić. Dlatego na czas zimowy warto mieć samochód. To samo tyczy się większych wyjazdów. Jeśli chcesz zrobić wypad ze znajomymi czy rodziną, to nie zmieszczą się wszyscy na motorze.

Koszty utrzymania

Oprócz kosztów kupna samochodu i motoru trzeba się liczyć jeszcze z kosztem utrzymania obu pojazdów. Zwykle sklepy oferują zarówno części do skuterów, jak i do motocykli. Nie są one tez tak drogie jak do auta – chyba że sprawisz sobie maszynę za parędziesiąt tysięcy. Do wydatków należy także doliczyć przeglądy, ubezpieczenie praz paliwo. Do tego dochodzą jeszcze wymiany części, które się na bieżąco zużywają oraz kupno opon letnich i zimowych do obu pojazdów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *