Długa podróż – samochodem czy motorem?

podróż

Podróżowanie to wspaniałe doświadczenie. Z racji, że lato zbliża się wielkimi krokami, coraz więcej osób planuje wakacyjne wyjazdy. Wygodni zwykle decydują się na podróż samolotem, oszczędni wybierają samochód, a miłośnicy szybkiej jazdy – motocykle. Ci, którzy faworyzują samochody, uważają, że tylko auta nadają się na długie podróże. Zaś właściciele jednośladów, mają zgoła inne zdanie. Kto ma rację?

Samochód kontra motor

Osoby spędzające większość czasu na siodełku motocykla wiedzą, że długie podróże jednośladem są jak najbardziej możliwe. W takiej wyprawie najlepiej sprawdzają się motocykle turystyczne. Mają one bowiem dogodne wyposażenie jak przednia szyba, ABS, tempomat czy większy zbiornik na paliwo – żeby nie trzeba było często zatrzymywać się na stacji benzynowej. Dobrze wyposażonym motocyklem, można się wybrać wszędzie – no prawie – wszelkie mroźne tereny odpadają.

Stan techniczny i niezbędne dokumenty

Zarówno przypadku motocykla, jak i samochodu konieczne jest sprawdzenie stanu technicznego pojazdu przed podróżą. Warto zrobić nie tylko przegląd samodzielny, ale udać się również do mechanika jeśli podróż ma być bardzo długa. Wyjeżdżając za granicę, należy pamiętać o niezbędnych dokumentach, ubezpieczeniu pojazdu oraz sprawdzenie konieczności posiadania zielonej karty.

Niezbędne akcesoria

W przypadku samochodu, jedyne czego będziemy potrzebować to bagaż i ewentualnie płyn do spryskiwaczy. Jadąc motorem, warto zaopatrzyć się w akcesoria motocyklowe, kombinezon przeciwdeszczowy, olej silnikowy w zapasie, czy chusteczki nawilżane do przecierania szyby i kasku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *