Jak bezpiecznie jeździć jednośladem?

jednoślad

Z każdym rokiem przybywa coraz większa liczba samochodów na drodze. W godzinach szczytu korki ciągną się kilometrami przez miasto. Ci jednak, który postawili na jednoślady, mają znacznie mniejszy problem, wystarczy bowiem, że przejada pomiędzy pasami. Nie zawsze jest to jednak takie łatwe. Zdarza się, że kierowcy nie chcą zrobić miejsca motocyklistom, zaś właściciele jednośladów zachowują się niestosownie reagując gniewem na takie sytuacje. Często tez słyszy się, że motocykl jest niebezpiecznym środkiem transportu. Jednak to nie maszyna stwarza zagrożenie, a głupota ludzka.

Nie popisuj się

Najczęstszymi przyczynami wypadków są wygłupy i popisywanie się na motorze. Zwykle im większe popisy, tym mniejsze umiejętności panowania nad pojazdem. Popisy jednak to nie tylko ruszanie z przedniego koła, ale także rozpędzanie się do niebagatelnych prędkości, ścinanie zakrętów czy bardzo szybkie wyprzedzanie. Należy pamiętać, że motocykl nie tylko porusza się szybciej na drodze, ale jest też mniejszy, przez co kierowca może go nie zauważyć.

Nie ufaj innym na drodze

Wywrotkę lub wypadek można też sobie zafundować przez zbyt duże zaufanie do innych kierowców. Nawet jeśli to Ty masz pierwszeństwo lub jesteś na głównej, nie zakładaj z góry, że kierowca, który go nie ma, ustąpi. Często ludzie tez nie patrzą w lusterka i zmieniają np. Pas bez kierunkowskazu.

Stosowne zabezpieczenia

Niekiedy uniknięcie kolizji jest niemożliwe. W takim momencie dobrze jest mieć nie tylko kask dobrej jakości, ale także buty, kurtkę, spodnie i rękawice motocyklowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *