Jak pielęgnować skórzaną odzież motocyklową?

odzież motocyklowa

Skóra jest ponadczasowa. Uwielbiana była w latach 80., 90. i praktycznie każdych wcześniej i a do teraz. Ten rodzaj tkaniny zawsze jest modny i nigdy się nie znudzi. Co więcej, raz kupiona kurtka skórzana służy całymi latami, gdyż jest bardzo wytrzymała – jeśli jest oczywiście dobrej jakości. Skóra jest uwielbiana jednak nie tylko w świecie mody, ale także świcie jednośladów. Produkuje się z niej bowiem odzież dla motocyklistów.

Odzież skórzana czy tekstylna

Kiedyś dominowała odzież dla motocyklistów wykonywana ze skóry. Dzisiaj jednak możemy się spotkać także z tą tekstylną. Jest to wersja tańsza oraz dla tych, którzy nie lubią opiętego ciała nieprzewiewną tkaniną. Jej wada jest jednak mniejsza wytrzymałość oraz szybsze niszczenie się. Skóra z wiekiem nabiera smaku i stylu vintage. Jednak, żeby służyła latami i się nie zniszczyła, wymaga odpowiedniej pielęgnacji.

Gdzie kupić?

Jeśli poszukujesz porządnej odzieży z grubej skóry to najlepiej szukać albo w sklepach internetowych, allbo jeśli wolisz przymierzyć – w stacjonarnych. Często tez taką odzież oferują sklepu, które mają też części do motocykli, części do skuterów, części zipp, części do komara sztywniaka itp. Działają zarówno stacjonarnie, jak i internetowo. Są też osobne sklepy z odzieżą motocyklową, gdzie wybór jest bardzo duży.

Wiecznie młoda

Jeśli chcesz, żeby twoja odzież służyła całymi latami i nie straciła swojego uroku, to musisz odpowiednio o nią zadbać. Widoczne i uciążliwe mogą być przede wszystkim ślady potu oraz sól, która wraz z nim osiada na materiale. Dlatego co jakiś czas trzeba te miejsca wyczyścić. Całą odzież przecieramy wilgotną ściereczką i zostawiamy do wyschnięcia w temperaturze pokojowej z dala od słońca. Należy także pamiętać, aby raz w roku nałożyć na odzież balsam do skór oraz impregnat. Dzięki temu skóra będzie nie tylko ładnie wyglądać, ale będzie też chroniona przed wilgocią. Ważne jest czyszczenie skóry na bieżąco z odpadów zebranych podczas jazdy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *