Jaki motocykl wybrać na pierwszy raz?

motor

Wielkimi krokami zbliża się sezon letni. Jest to czas nie tylko opalania się, jazdy rowerem, wakacyjnych wyjazdów czy spotkań z przyjaciółmi, ale także odkurzania kurzu z motocykli. Zaczyna się z każdym dniem pojawiać coraz więcej na drogach, kiedy tylko stopnieje śnieg i temperatura wzrośnie, a szosa jest sucha. Widać mknących na swoich maszynach motocyklistów też marzysz o tym, żeby któregoś dnia dosiąść jednośladu? To jednak nie jest takie proste, szczególnie jeśli lubisz doże motory, a nie masz nawet prawa jazdy.

Najpierw prawko na auto

Zanim sięgniesz po telefon, żeby zapisać się na lekcje jazdy motocyklem, powinieneś wiedzieć o jednej ważnej kwestii, jaką są przepisy ruchu drogowego oraz mała praktyczność zaczynania od prawa jazdy na motor. W dzisiejszych czasach prawko na samochód to podstawa. Dzięki temu możesz pojechać, gdzie chcesz, jesteś niezależny od innych i znasz już doskonale zasady panujące w ruchu drogowym, znaki itp. Licz się także z tym, że motor jest super środkiem transportu, le tylko w sezonie letnim i tylko dla dwóch osób. Dlatego znacznie lepszym pomysłem, jest robienie w pierwszej kolejności prawa jazdy na auto lub wykupienie w szkole jazdy pakietu na obie kategorie na raz.

Zacznij od skutera lub komara

Większości wydaje się, że jazda motorem jest super prosta i to żadna sztuka. Tymczasem nie wygląda to tak kolorowo. Jest to ciężka maszyna, mająca tylko dwa koła. Co oznacza, że trzeba umieć nie tylko ruszyć z miejsca, ale jeszcze się nie przewrócić na pierwszym zakręcie. Dlatego, żeby poćwiczyć obycie z mniejszym pojazdem, warto wybrać się do sklepu oferującego części do komara sztywniaka lub części do skuterów i zacząć od odnowieniach tych pojazdów i ćwiczeń z taką masą jednośladów. Szczególnie jeśli nigdy nie miałeś do czynienia z żadnym jednośladem poza rowerem.

Nie szalej

Jeśli będziesz kupować swój pierwszy motor, to pamiętaj, że im większa pojemność silnika, tym większa moc i niestety większe prawdopodobieństwo wypadku – szczególnie dla kompletnych Świeżaków. Dlatego lepiej zacząć od tych mniejszych pojemności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *