Motocykl czy auto? – wady i zalety obu rozwiązań

motocykl

Jesteś wiecznie od kogoś uzależniony pod względem transport? Pożyczasz auta od rodziców i ciągle znajomi muszą Cię gdzieś podwozić? Czas przerwać złą passę i postarać się o własny pojazd. Do wyboru są zwykle dwa, czyli samochód lub motor. Który wybrać?

Plusy posiadania auta

Jedną z zalet samochodu jest to, że nie przeszkadza tu żadna pora roku i możesz się poruszać nim zarówno w zimie, jak i w lecie. Co więcej, w razie deszczu jesteś chroniony, a w przypadku zimna, zawsze możesz włączyć ogrzewanie. W aucie jest też wygodnie i jest pakowne. W podróż możesz ze sobą zabrać zarówno walizki, jak i kilku znajomych. Dużą zaletą samochodu jest także to, że możesz podróżować w dalekie trasy, nawet jeśli byłyby to górskie ośnieżone drogi. Osoby wybierające samochody, dość często jako argument podaja także to, że w aucie czują się bezpieczniej niż na motorze, gdyż są chronieni przez warstwę blachy i poduszki powietrzne.

Zalety jednośladów

Oczywiście największym atutem motocykli jest ich prezencja. Każdy na motorze wygląda doskonale i zwraca na siebie uwagę. Jest to wiec doskonały pojazd dla tych, którzy chcą nieco poszpanować i wzbudzić zachwyt u płci pięknej. Dużą zaletą motocykli jest to, że nie muszą stać w korkach, dzięki czemu miejskie zatory im niestraszne. Zajmują także mniej miejsca na parkingu, więc znalezienie miejsca postoju nie stanowi problemu. Do tych, którzy lubią oszczędność, przemawia to, że motocykl jest tańszy w utrzymaniu, pali znacznie mniej, a do tego możemy go kupić za mniejszą kwotę pieniędzy niż samochód.

Najlepiej oba

Jeśli nie możesz się zdecydować, który pojazd bardziej do Ciebie przemawia to najlepszym rozwiązaniem, będzie zakup obu. Nie jest to oczywiście oferta dla tych, którzy mają ograniczone możliwości finansowe. Jeśli jednak zamierzasz zbierać na motocykl, zacznij to robić jesienią, aby na wiosnę móc już kupić jednoślad. Zbierając na samochód, warto robić to na wiosnę i w lecie, aby przed nadejściem zimy kupić auto i móc się bez przeszkód przemieszczać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *