Motor – używany czy nowy?

motor

W dzisiejszych czasach niewiele ludzi wyobraża sobie funkcjonowanie na co dzień bez pojazdu jakiegokolwiek. Najczęściej jest to samochód. Posiadają go osoby, które cenią sobie wygodę, dużo miejsca, a także mają rodzinę. Taki pojazd pozwala na robienie dużych zakupów czy też przewożenie innych rzeczy. Nieco inaczej myślą fani motocyklów. Tutaj bowiem pojawiają się ograniczenia związane z pogodą czy porą roku. Dlatego na czas zimy z ulic znikają wszelkie jednoślady, a pojawiają się wraz z pierwszymi oznakami wiosny.

Kupno motocykla

W sezonie letnim ludzie zaczynają także wymieniać, sprzedawać czy kupować nowe motocykle. Jeśli Tobie też marzy się jednoślad, to właśnie jest doskonała pora na poszukiwania. Pojawia się jednak pytanie, w jakich kategoriach szukać. Dla tych, którzy dysponują większą gotówką, wybór jest pomiędzy używanym, a nowym jednośladem. Większość ludzie decyduje się jednak na używane motocykle, szczególnie jeśli dopiero zaczynają przygodę z jazdą na motorze.

Nie napalaj się

Warto wiedzieć, jak kupić taki pojazd, aby następnym miejscem, do którego pojedziesz, nie był sklep, który oferuje części do motocykli, części zipp czy co gorsza – szpital. Dlatego w pierwszej kolejności odrzucamy wszelkie motocykle, które są zbyt tanie jak na swoją markę czy wiek. Niestety takie okazje, to najczęściej osobniki powypadkowe lub z ukrytymi wadami. Takich należy unikać.

Weź mechanika ze sobą

Jeśli nie znasz się na mechanicznych aspektach pojazdów, dobrze jest wziąć ze sobą mechanika do sprzedawcy. Sprawdzi on dokładnie pojazd, określi jego stan, wiek oraz to, czy nadaje się do jazdy. Dobrze, żeby mechanik specjalizował się w motocyklach, dzięki czemu będziesz mieć pewność, czy wybrany pojazd na pewno jest w pełni sprawny.

Negocjuj cenę

Kiedy zdecydujesz się już na dany motocykl, możesz śmiało negocjować cenę. Często na portalach motoryzacyjnych w ogłoszeniach napisane są wyższe kwoty, aby sprzedawca mógł zejść z ceny. Od kosztów warto także odliczyć ewentualne usterki, rysy czy części wymagające naprawy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *