Ubrania i obuwie na motocykl

ubrania

Nie możesz się doczekać lata? Kiedy drogi będą wreszcie suche, a powietrze na tyle ciepłe, żeby stawy nie odmarzły podczas jazdy? Zwykle wszyscy czekaj na lato przez możliwość opalania się, spędzania czasu na zewnątrz, na łonie natury czy też dzięki długim, słonecznym dniom. Tymczasem motocykliści czekają na lato dlatego, że chcą wreszcie wsiąść na swoją maszynę i pomknąć w dal mijając na drodze wszystkie pojazdy.

Przegląd wiosenny

Zanim jednak ruszysz w drogę, należy się przygotować na ponowne odpalenie motocykla i bezpieczne poruszanie po drodze. Nawet jeśli robiłeś przegląd motoru na jesień, to pamiętaj, że stał on kilka miesięcy nieużywany. Dlatego na wiosnę, trzeba ponownie sprawdzić wszystko. Najważniejsze aspekty to wymiana oleju i filtrów powietrza, ocena stanu opon, skontrolowanie stanu świec zapłonowych (mogły zawilgotnieć). Jeśli nie jesteś orłem z mechaniki, to warto wybrać się do warsztatu, który specjalizuje się w motocyklach, aby tam dokonano przeglądu i oceniono stan jednośladu. Jeśli wolisz sam wszystko skontrolować, to poszukaj sklepu, który oferuje części do skuterów, części zipp itp. Posiadają oni najczęściej całej wyposażenie. Możesz też samodzielnie kupić części i dać mechanikowi do wymiany.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Kolejną kwestią po sprawności pojazdu jest ochrona ciała podczas jazdy. Zdarzyć się może bowiem tak, że nawet ze sprawnym pojazdem upadek będzie nieunikniony. Dlatego konieczna jest odzież motocyklowa. Będzie ona miała za zadanie chronić skórę przed otarciem o asfalt czy starciem jej do kości. Zapewne nie raz widziałeś zdjęcia z takiego wypadku oraz jak wyglądają osoby, które nie zabezpieczyły odpowiednio ciała.

Skórzane czy tekstylne?

Podczas wyboru odzieży pojawia się problem. Do wyboru są bowiem dwa rodzaje odzieży: skórzana oraz tekstylna. Każda z nich ma swoje wady i zalety. Skóra lepiej wygląda i jest znacznie wytrzymalsza. Nie posiada ona jednak naturalnej wentylacji i wymaga pielęgnacji. Odzież tekstylna jest lepiej wentylowana i wygodniejsza, ale szybciej się niszczy i zapewnia mniejszą ochronę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *